سؤال: برای این که بتوانم از سایت گیتی تک خرید کنم لازم است که حتماً در سایت ثبت نام کرده باشم؟

پاسخ: بله. گیتی تک به ازاء خرید هر محصول امتیازی برای آن در نظر گرفته است. به همین دلیل برای ثبت امتیاز هر خرید در حساب کاربری، لازم است که حتماً در سایت گیتی تک ثبت نام کرده و عضو باشید.

سؤال: امکان ثبت سفارش به صورت تلفنی وجود دارد؟

پاسخ: بله. شما میتوانید با پشتیبانی فروشگاه گیتی تک تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی ثبت نمایید. شماره تماس پشتیبانی 07136353294 – 09174777055

سؤال: رمز عبورم را فراموش کرده ام. چطور میتوانم به حساب کاربری خود وارد شوم؟

پاسخ: چنانچه رمز خود را فراموش کرده اید می توانید در پنل “وارد شوید و یا ثبت نام کنید” روی گزینه “رمز عبور خود را فراموش کرده اید” کلیک نماید و بدین صورت با وارد کردن تلفن همراهتان کد بازیابی برای شما ارسال می شود که می توانید از طریق این کد رمز عبور خود را تغییر داده و مجدداً وارد حساب کاربری خود شوید.

سؤال: هزینه پست چقدر است؟

پاسخ: برای خرید بالای 100 هزار تومان هزینه پست رایگان است. برای خرید کمتر از 100 هزار تومان هزینه پست بر عهده مشتری بوده و تقریباً 10 هزار تومان می باشد.

سؤال: سفارشات مشتریان شیرازی چه زمانی تحویل داده می شود؟

پاسخ: مشتریان شیرازی در روزهای کاری پس از ثبت سفارش خود می توانند در کمتر از دو ساعت سفارش را در محل موردنظرشان تحویل بگیرند. اگر سفارشی در روزهای غیر کاری ثبت شود، بلافاصله در اولین ساعات روز کاری پس از آن، پردازش شده و برایشان ارسال خواهد شد.

سؤال: سفارش مشتریان غیر شیرازی چه زمانی تحویل داده می شود؟

پاسخ: سفارشات مشتریان غیر شیرازی بعد از 2 تا 3 روز کاری به دستشان خواهد رسید. اگر سفارش قبل از ساعت 12:30 ثبت شود، همان روز ارسال خواهد شد. ولی اگر سفارشی بعد از ساعت 12:30 ثبت شود، روز بعد برای مشتریان عزیز ارسال خواهد شد.

سؤال: آیا فروشگاه گیتی تک، فروش حضوری هم دارد؟

پاسخ: خیر. فروش در فروشگاه گیتی تک فقط به صورت اینترنتی می باشد.